Kreatinas

Filtrai
Kategorija
  • Kreatino Monohidratas
  • Creapure®
  • Kre-Alkalyn
  • Kiti Kreatino Produktai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Kreatinas

Kreatinas - idealus pasirinkimas visiems, norintiems padidinti jėgą, galią, greitį ir liesą raumenyną. Tai plačiai kultūristų, sprinterių, kovotojų ir kitų sportininkų naudojamas produktas. Kreatinas - vienas populiariausių ir labiausiai ištirtų sportinių maisto papildų.

Kreatinas – organinis junginys, randamas žmogaus raumeniniame, nerviniame audinyje bei organuose (inkstuose ir kepenyse), taip pat jį galima pagaminti laboratorijoje. Viena iš kreatino funkcijų – energijos sintezė atliekant sunkų ar aukšto intensyvumo fizinį darbą. Štai kodėl savo veiksmingumu kreatinas neturi konkurentų,o  teigiamus rezultatus jį naudodami pajusite labai greitai.

Atlikta labai daug mokslinių tyrimų, kurie įrodo, kad kreatinas vienas saugiausių maisto papildų, kuris ne tik padeda efektyviau siekti norimų rezultatų, bet dar ir naudingas sveikatai. Vartojant kreatiną jaučiama pastebimai padidėjusi jėga, o vidutinis atsistatymo tarp treniruočių laikas sutrumpėja. Sportininkai vartojantys kreatiną greičiau atgauna jėgas treniruotės metu tarp pratimų, tai leidžia sportininkams treniruotis intensyviau.

Įvairūs tyrimai taip pat tvirtina, jog kreatinas yra geriau ir greičiau įsisavinamas kai yra vartojamas kartus su greito veikimo angliavandeniais (gliukozė, fruktozė, maltodekstrinas ir t.t.), todėl kartu vartojant yra rekomenduojamas bet koks užkandis ar gėrimas, turintis greito veikimo angliavandenių.

Žvelgiant į cheminę pusę - kreatinas yra panašus į amino rūgštis. Mūsų kūnas kreatiną sintetina iš dviejų amino rūgščių – glicino ir arginino. Apie 95 procentai kreatino yra „sandėliuojami“ raumenyse (fosfokreatino forma), o likusieji 5 procentai - smegenyse, inkstuose ir kepenyse. Kai vartojami kreatino papildai – yra padidinamos fosfokreatino atsargos, iš kurio organizmas fizinio darbo metu sintetina ATP (adezino trifosfatą) (kitaip - energiją).

ATP (adezino trifosfato) mūsų organizme yra sukaupta maždaug tiek, kiek užtenka 8-10 sekundžių aukšto intensyvumo fizinei veiklai. Kai šios sankaupos baigiasi, organizmas turi pradėti gaminti naują ATP, tačiau atliekant maksimalaus intensyvumo fizinį darbą – ATP per sekundę reikia daugiau, nei organizmas sugeba pagaminti.

Kreatino vartojimas ir yra svarbus ypač aukšto intensyvumo sporte. Mokslininkai pastebėjo, kad vos 6 dienas vartojant kreatiną po 2 gramus per dieną – ženkliai padidėja fosfokreatino atsargos raumenyse. Didesnis sukaupto fosfokreatino kiekis leidžia pagaminti daugiau ATP atliekant intensyvų fizinį aktyvumą.

Kreatino poveikis pasireiškia ne tik fosfokreatino kaupime raumenyse, bet ir vandens kiekio padidėjimu raumeninėse ląstelėse. Jos ištinsta ir raumens masė vizualiai atrodo didesnė. Dar viena svarbi kreatino funkcija – padidina hormono IGF-1 gamybą (šis hormonas taip pat padeda auginti raumens masę).

Populiariausias kreatino papildas - kreatino monohidratas.

Kreatinas paprastai pirmą savaitę geriamas didelėmis dozėmis tam, kad prikaupti daug fosfokreatino, o nuo antros savaitės jo kiekis sumažinamas, tačiau galima jį vartoti ir kitaip. Pirmą savaitę rekomenduojama gerti kreatiną keturis kartus per dieną po 5g, o nuo antros savaitės dozė mažinama iki 3-5 g per dieną.