Testosterono papildai

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Testosterono papildai, testosterono skatintojai

Maisto papildai vyrams – tai specializuoti produktai, skirti palaikyti vyro organizmo funkciją. Nelygu ką pasirinksite, tai gali būti testosterono skatintojas, papildas libido jausmui stiprinti ar prostatos veiklai gerinti.

Sporto pasaulyje gerai pažįstamas testosteronas -  hormonas, lemia pirminių vyriškų lytinių požymių vystymąsi, palaiko lytinę funkciją. Nors testosteronas yra vyriškas hormonas,  jį gamina ir moterų endokrininiai organai bei liaukos, tik daug mažesnius kiekius. Dėl to moterų raumenų masė yra daug mažesnė, nei vyrų. Testosteroną gamina sėklidės, antinksčiai ir šiek tiek kiaušidės.

Testosteronas skatina raumenų masės augimą, jėgą, didina kaulų tankį bei stiprumą. 

 Poveikis tirtas ir mokslininkų. Mokslinių tyrimų rezultatai rodo:

  • Testosteronas skatina baltymų sintezę raumenyse, stabdydamas baltymų skaidymą ir stimuliuoja raumenų augimą, bei jėgos padidėjimą;
  • Testosteronas siejamas su raumeninio audinio persitvarkymu ir I bei II tipo skaidulų hipertrofija (pagal susitraukimo greitį ir atsparumą nuovargiui raumeninės skaidulos skirstomos į I – lėtąsias, II a – mišrias , II b – greitąsias)
  • Vyrų testosterono koncentracija kraujyje net iki 25 kartų didesnė nei moterų.

Testosterono skatintojai – papildomos medžiagos, naudojamos padidinti testosterono koncentraciją kraujyje. Kuo tai skiriasi nuo sintetinio testosterono ? Testosterono papildas AAS (ang. Anabolic-androgenic steroids) yra sintetiniai testosterono dariniai. Tuo tarpu testosterono skatintojai yra pagaminti iš natūralių komponentų. Dėl šio skirtumo sporto pasaulyje labai populiarėja natūralūs skatintojai.

Testosterono skatintojų papildai dažnai susideda iš šių komponentų: Vitamino B6, magnis, cinko, vitamino D3,  šakninių daržovių ekstraktų (pavyzdžiui, pelyno sėklų, vaistinės ožragės ekstraktų ir kt.).

Vaistinės ožragės ekstraktas yra daugumos testosterono lygį keliančių maisto papildų sudėtyje, nes buvo pastebėta, jog be kitų gerų savybių, šio augalo preparatų vartojimas skatina testosterono gamybą bei turi įtakos spermos kokybei, spermatozoidų judrumui. Jau senais laikais ožragė buvo naudojama kaip lytinį aktyvumą skatinanti ir stimuliuojanti priemonė.

Kitas svarbus komponentas D-aspartic acid (D asparto rūgštis) – amino rūgštis, kuri nesudaro baltymų,tačiau ji skatina hormonų išsiskyrimą į kraują, taip pat testosterono gamybą.

Natūralūs būdai testosterono lygiui kraujyje padidinti:

  • Reikalingų kalorijų kiekio suvartojimas per dieną. (Klinikiniai tyrimai rodo, kad ilgalaikis kalorijų apribojimas sumažina testosterono kiekį kraujyje).
  • Pakankamas cinko kiekis, kurio reiktų gauti su maistu, nes šios medžiagos trūkumas reikšmingai sumažina testosterono kiekį kraujyje. Cinko gausu austrėse, krabuose, jautienoje, moliūgų sėklose, žaliosiose daržovėse.
  • Suvartokite pakankamai kalio, kuris atlieka vaidmenį testosterono sintezėje. Kalio gausu bananuose, burokėliuose, špinatuose.
  • Sveikų valgymo įpročių ir aktyvaus laisvalaikio formavimas. Padidėjęs riebalinio audinio kiekis tiesiogiai susijęs su testosterono sumažėjimu, o fizinė veikla – su šio hormono padidėjimu.