L karnitinas

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Karnitinas, L-karnitinas vienas populiariausių papildų, kuriuos renkasi siekiantys numesti svorio, aktyviai sportuojantys žmonės.

Kas tai yra? Karnitinas – natūralios kilmės maistinės medžiagos, svarbios energijos gamybai, jos padeda pernešti riebiąsias rūgštis į mitochondrijas (gr. mitos –siūlas, chondros – grūdelis), o jos šias rūgštis paverčia energija. Mitochondrija – lastelių citoplazmos organelė, kuri aprūpina organizmą energija.

Karnitino yra daugelyje maisto produktų, bet daugiausia – raudonoje mėsoje: jautienoje, kiaulienoje. Pavyzdžiui, 100 g. jautienos yra 95 mg karnitino. Karnitino yra pieno produktuose, riešutuose, jūros gėrybėse, kai kuriose daržovėse, vaisiuose, grūdinėse kultūrose. Šios medžiagos, jei mityba racionali, gauname  nuo 20 iki 200 mg per dieną.  

Priežastis, kodėl maisto papildas L-karnitinas išpopuliarėjo tarp sportuojančiųjų, paprasta, derinant mitybą, sportą ir pasitelkus šį maisto papildą paspartinamas metabolizmas (medžiagų apykaita), todėl sparčiau lieknėjama, kai kurie vartojantys teigia apie sumažėjusi alkio pojūtį.

Sportuojantieji akcentuoja, jog naudojant L-karnitino papildus, greičiau pavyksta „sudeginti“ riebalus.

L-karnitiną patartina vartoti prieš treniruotę, kad jo veiksmingumas būtų efektyvesnis.

Šis maisto papildas gaminamas ir miltelių, ir kapsulių, ir tablečių, ir skysčio pavidalo, galima pasirinkti jau paruoštų gėrimų, ir net batonėlių, praturtintų karnitinu. Tokie papildai užtikrina, kad organizmas gautų efektyvią karnitino dienos dozę, kuri padėtų greičiau įveikti susikaupusius riebalus bei pasiekti trokštamą figūrą.

Maisto papildas L-karnitinas veiksmingiausias derinant sveiką, racionalią mitybą ir sportą. Galma derinti su riebalų degintoju sekiant maksimalaus rezultato.