Vitaminai sportuojantiems

Dar iš biologijos pamokų visi puikiai atsimename, kad žmogaus organizmui kasdien yra reikalingi vitaminai bei mineralai, kadangi jie atsakingi už tūkstančius funkcijų bei procesų, kurie vyksta mūsų organizme. Įdomu tai, kad neretai žmonės padeda skųstis tam tikrai negalavimais, tačiau paaiškėja, kad jų atsiradimo priežastis yra labai paprasta – tiesiog trūksta tam tikro vitamino. Skiriamos vitaminų dozės, kurias kasdien turi gauti žmogus, norėdamas palaikyti normalią organizmo būklę. Tačiau taip pat verta dėmesį atkreipti į tai, kad intensyviai, profesionaliai sportuojantiems arba sporto varžyboms besiruošiantiems vyrams bei moterims reikalingi dar didesni vitaminų ir mineralų kiekiai. Gauti jų su maistu ne visada įmanoma: kai kurių vitaminų bei mineralų maisto produktuose yra taip mažai, kad norėdami gauti riekiamą jų kiekį, turėtume per dieną suvalgyti kilogramo vieno ar kito produkto. Tačiau ir tai dar ne viskas – puikiai žinome, koks užimtas yra šiandieninis žmogus – jis tikrai ne visada randa laiko pavalgyti arba labai dažnai renkasi nesveiką maistą, kuriame nėra nei taip reikalingų vitaminų, nei mineralų. Todėl labai svarbu, kad vitaminai sportuojantiems būtų vartojami papildomai. Aukštos kokybės vitaminų galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Vitaminai sportuojantiems: į ką atsižvelgti renkantis?


Sportuojančių žmonių šiandien laukia ypač didelis gaminių pasirinkimas. Taigi, jei norite įsigyti vitaminus, būtinai įvertinkite ir tam tikrus akcentus.
• Kokius tikslu ruošiatės vartoti?
Kalbant apie vitaminų vartojimą, verta akcentuoti, kad vienas svarbiausių dalykų – tikslas, kodėl ruošiatės juos vartoti. Jei jums reikalingi vitaminai tam, kad palaikytumėte puikią sveikatos būklę ir savijautą, gerai jaustumėtės ir nestokotumėte energijos, pirmenybę verta teikti multvitaminų kompleksams. Tačiau, jei sužinojote, kad jūsų organizmui trūksta tam tikro vitamino, tai tokiu atveju ir turėtumėte jį rinktis. Taip pat svarbu savęs paklausti, ar susiduriate su kokiu nors negalavimu, ar dėl tam tikrų priežasčių jaučiate diskomfortą. Pavyzdžiui, galbūt jūsų imunitetas yra pernelyg nusilpęs, jus dažnai kamuoja peršalimo ligos ir dėl jų esate priversti dažnai praleisti treniruotes, o galbūt sporto metu ypač didelės apkrovos tenka sąnariams, tad reikėtų juos ypač puoselėti? Jei taip, tokiu atveju ir rinkitės tokius vitaminus, kurie leistų jums sėkmingai šalinti esamas problemas, gerinti tam tikrą situaciją, pavyzdžiui, puikiai tiks vitaminai imunitetui stiprinti arba vitaminai sąnariams.
• Skonis
Kad rūpintis savo kūnu būtų maloniau, verta prisiminti, kad kai kurie vitaminai yra praturtinami tam tikrais – vaisių, uogų ir t.t. skoniais. Tad, jei norite, kad vitaminus vartoti būtų ne tik naudinga, bet ir labai malonu, pirmenybę teikite tiems, kurie praturtinti jūsų mėgstamu skoniu.
• Forma
Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad vitaminai šiandien parduodami ypač įvairiomis formomis – kapsulėmis, tabletėmis, milteliais, o taip pat ir skystu pavidalu. Tad rinkitės patogiausią variantą.
• Kiekis
Jei vitaminus papildomai vartosite vos kelias savaites, vargu, ar pajusite teigiamą efektą. Intensyviai sportuojantiems žmonėms geriausia vartoti vitaminus nuolatos, darant tam tikro ilgio pertraukas. Taigi, iš karto verta įsigyti didesnę vitaminų pakuotę – toks sprendimas leis jums sutaupyti ir laiko, ir pinigų.
• Vartojimas ir laikymo sąlygos
Ant pakuotės rasite nurodymus, kokiais kiekais turėtų būti vartojami įsigyti vitaminai. Vis dėlto, nepamirškite, kad intensyviai sportuojančių žmonių situacija yra šiek tiek kitokia, todėl bus geriausia, jei dėl vitaminų vartojimo pasitarsite su savo treneriu ar mitybos specialistu. Na, o laikymo sąlygos ypač paprastos: tiesiog laikykite maisto papildą vėsioj, sausoje, tiesiniams saulės spinduliams ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.
• Ar verta apsiriboti vos vienu pasirinkimu?
Na, ir, žinoma, perkant vitaminus, reikia savęs paklausti, ar iš tiesų verta apsiriboti vos vienos rūšies vitaminais? Atsakingai įvertinkite savo situaciją, esamą organizmo būklę bei norimus pasiekti tikslus. Jei reikia, pasikonsultuokite su savo mitybos specialistu arba treneriu – gali būti, kad po konsultacijos paaiškės, jog verta investuoti bent į kelių rūšių vitaminus.
Domina geriausia kaina? Pirkite internetu
Na, o jei jus domina ypač patraukli vitaminų kaina, tokiu atveju juos verta pirkti internetu. Mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vykdomos įvairios akcijos. Tad, jų metu vitaminų kaina mažėja keliolika arba net keliasdešimt procentų. Tai – iš tiesų palanki proga pasirūpinti savimi, išleidžiant mažiau. Tačiau ir tai dar ne viskas – verta akcentuoti, kad vitaminų pirkimas internetu turi ir daugiau privalumų. Pavyzdžiui, leis jums sutaupyti labai daug laiko – vitaminus galite įsigyti vos per kelias minutes. Taip pat išvengsite ir papildomų rūpesčių – vitaminus įsigysite net neišeidami iš namų, jie bus pristatyti jums patogiausiu būdu.
Sportas didžiausią naudą teikia tuomet, kai sportuojame būdami sveiki, energingi bei geros nuotaikos. Tinkamas vitaminų vartojimas teigiamai veiks jūsų organizmo būklę bei savijautą, todėl jūs galėsite mėgautis iš tiesų efektyviomis treniruotėmis. Tad įsigykite tinkamiausius vitaminus jau dabar.